Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

LOMED Hakkında

Yazar Yayınlanan , 2

Katıldığım her konferansta, gençler ile her buluşmamda söylediğim bir şey vardır; “Lojistik anne karnında başlar”. Her gün yüzlerce lojistik iş yapar insan. Bu şekli ile lojistik insan var oldukça olacak, gelişecek ve hiç hayal edemediğiniz noktalara gelecektir. Lojistiğe değer ve inovasyon katmak adına yapılan her çaba ve harcanan her emek altın değerinde.

Lojistiğe gönül vermiş, meslek yüksekokulu ve lisans düzeyinde eğitimini almış gençlerimizin bu bölümü okurken akıllarında ki ilk soru; İş bulabilecek miyim?

Bu soruya verdiğim cevapta aynıdır. Bugün Türkiye’de Tıp fakülteleri dışında iş garantisi olan başka bir bölüm yoktur?

Her yıl binlerce öğrencimiz üniversitelerden mezun oluyor. Mezun oldukları bölüm ile ilgili iş sahibi olmak istiyorlar. Lakin ülkemizde bu mümkün değil. Bu sebeple gerek KPSS gerekse bazı özel ve kamu kurum sınavları ile her yıl milyonlarca gencimiz ter döküyor.

İşte tamda bu noktada özellikle lojistik ve bölümlerinden mezun olan arkadaşlara destek olmak, mesleki eğitimlerini vermek, kariyer planlamalarına yardımcı olmak, haklarını savunmak ve iş sahibi olmalarına destek vermek amacıyla kısa adı LOMED ( Lojistik Meslek Edindirme Derneği) kuruldu.  Bu dernek çatısı altında her şehirde bulunan üniversitelerin lojistik ve bölümlerinde okuyan öğrenciler arasında temsilciler belirleniyor.  Gerekli koordinasyon ve örgütleme sağlanarak derneğin faaliyetleri sürdürülüyor. Talep edenlere danışmanlık yapılarak öğrenci veya mezun arkadaşlara yol gösterici tüm destekler kesintisiz veriliyor. Derneğin kurucu genel başkanı Yalçın Şakar’ın gayretlerini uzun zamandır takip ediyorum. Sorulan her soruya, talep edilen her yardıma çok itinalı şekilde cevap veriyor ve insanların bilgilenmesi ve faydalanması adına tüm gayretleri gösteriyor. Kendisini bir lojistik emekçisi olarak tebrik ediyor bu yolda muaffak olmalarını diliyorum.

Lojistik adına yapılan her şey atılan her adım gelecek adına umut verici. Gençlerimizin lojistik mesleğini sevmeleri ve bu yönde atacakları her adım sektörün alaylıları olarak bizleri sevindiriyor.

Derneğe destek olmak isteyen sektör çalışanlarının, şirketlerin, insan kaynakları yöneticilerinin, akademisyenlerin, lojistik severlerin yapması gereken ilk iş, derneğe üye olmak.

“Toprak ne kadar zengin olursa olsun, ekilmedikçe mahsul vermez. Kafalar da öyle; ekilmeyen kafalar da fikir üretmez.”

LOMED, bir tohum ekerek bu yola başladı. Mahsullerinin  ise çok bereketli ve faydalı olacağından eminim.

Yolunuz açık olsun çocuklar…

İletişim: https://www.lomed.org/

 

Paylaş

Henüz Yorum Yok!

Ne düşünüyorsun / sanıyorsun?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir