Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Neden Lojistik Bölümünü Seçmelisin?

  Hayat bir aksiyon içinde durmadan devam ediyor. İnsan ihtiyaçları katlanarak artıyor. İktisadın doğuş sebebi olan insan ve ihtiyaçları sınırsız olduğu müddetçe bu döngü kıyamete kadar bu şekilde artarak devam edecek. Her ihtiyacın içinde o ihtiyaca ulaşmak için gerekli şartları ve bu şartların oluşması için yapılması gerekenleri vardır. Bu gereklilikler insanların o ihtiyaca ulaşana kadar ki yaptıkları ve o ihtiyacı olanlara ulaştıranların yaptıkları arasında devamlı hareket halindedir.

 

Lojistik anne karnında başlıyor. 9 ay depolanıyor insan. Bu sebeple; “Lojistik Hayattır” ve hayatın tam içindedir.

 

“Lojistik sadece, bir ürünü bir yerden alıp bir yere teslim etme işi değildir. Lojistik o ürünün, doğması, büyümesi, gelişmesi, üretilmesi, teslimi, kullanılması ve kullanım süresi bitip yok edilmesi sürecine kadar tüm aksiyonun bizzat içindedir.” (Halit Kaya)

 

İçinde hayat olan bir işi kim istemez ki? Hayatın her alanında lojistik vardır. Evden çıktık, otobüse bindik, gideceğimiz yere vardık. Markete girdik, alışveriş yaptık. Aldığımız eşyaları taşıdık. Eve geldik aldığımız ürünleri poşetlerinden çıkardık yıkadık. Yerlerine yerleştirdik. Eski ve yıpranmış olanları çöpe attık.

 

Lojistik olarak düşünelim. Bir ürün kaynağından çıkarıldı. Üretildi. Sevk edildi. Depoya ürünler tır ile geldi. Tır’dan indirdik. İçinde ki ürünleri aldık. Elleçleme işlemlerini yaptık. Onlar için ayırdığımız raflara koyduk. Eski tarihli ürünlerini ayırdık ve imha için sevk ettik.

 

Farkı var mı lojistiğin, hayattan?

 

İşte bu hayatta çalışmak, yön vermek, organize etmek, yönetmek, yeni aksiyonlar oluşturmak, modernize etmek, insanlara beklediklerini ulaştırmak, bir ürünün çıkarılması, üretilmesi, dağıtılmasında pay sahibi olmak kısacası hayatın lojistiğinde sende olmak istersen “Lojistik” bölümünü seç ve bu hayatta sende pay sahibi ol.

 

Kendini geliştirmeyi bilir, sabırlı olur, tecrübe kazanırsan ve lojistik bileziğini koluna takarsan, Korkma! Hiçbir zaman iş kaygısı yaşamazsın. İnsanlık kıyamete kadar var olacak ve insan var olduğu sürece lojistik hep canlı ve aktif kalacak.

 

Hadi sende bu hayatta yerini al.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş