Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Merhaba ben Halit Kaya

Burada benim hakkımda bilgiler bulacaksınız

İstanbul’da doğdu. Yüksekokul tahsilini yerel yönetimler üzerine yaptı. Lisans tahsilini, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi, Yüksek Lisansını ise, Altınbaş Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümünde tezli olarak tamamladı.

Lojistik sektörüne 2004 yılında kurye olarak başladı. Lojistik sektörü konularını ele alarak yazdığı birçok makale Türkiye’de ve uluslararası yayın yapan dergi ve İnternet sitelerinde yayınlandı. Türkiye’de lojistik eğitimi veren meslek liseleri ve üniversitelere “Lojistik Kariyer” konulu seminerler verdi. Lojistik ve tedarik zinciri alanında bilgi sahibi olmak isteyen üniversite öğrencilerine ücretsiz mentorluk hizmetleri sundu.

2017 yılında lojistik üzerine 100’ü aşkın makalesinden seçmeleri tek bir kitap altında toplamaya karar verdi ve Hiperlink Yayınları’ndan “Lojistik Bir Sanattır” adlı kitabı yayınlandı.

Uzmanlık alanları; lojistik satış-pazarlama, tedarik zinciri operasyonları, karayolu taşımacılığı, depolama ve kargo lojistiği olan Halit Kaya, halen  bir lojistik şirketi bünyesinde yönetici pozisyonunda çalışmaya, bağımsız olarak eğitim ve seminerler vermeye devam ediyor.

Sektör dışında akademik çalışmaları da olan Halit Kaya, lojistik odaklı konferanslarda bilimsel bildiriler yayınlamaya,kitap bölüm yazarlığı yapmaya, konuşmacı olarak programlara katılmaya ve çeşitli dergi ve web sitelerine lojistik alanında yazılar yazmaya devam ediyor.

Uzmanlık Alanları

Lojistik

Tedarik Zinciri

Kargo