Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Lojistik Yönetimi Nedir ?

Yazar Yayınlanan etiket yok 1
Lojistik sadece, bir ürünü bir yerden alıp bir yere teslim etme işi değildir. Lojistik o ürünün, doğması, büyümesi, gelişmesi, üretilmesi, teslimi, kullanılması ve kullanım süresi bitip yok edilmesi sürecine kadar tüm aksiyonun bizzat içindedir.
Lojistik faaliyetleri sürdüren firmalar ürünlerin hammadde stoğundan, fabrikaya getirilip üretim sürecine, bu sürece kadar yapım aşamasına, yapım aşamasından sonra satış sürecine kadar bütün aksiyonlarda lojistiği aktif olarak kullanmaktadırlar.
Son tüketiciye kadar varan tüm aksiyonlarda lojistik, bir ürünün taşınması, eleçlenmesi, siparişin hazırlanması, katma değerli işlemleri, ithalat ve ihracatı ile ürünün teslim olana kadarki tüm süreçlerinde yer alır.
Tedarik zinciri yönetimi, bu aksiyonlar içerisinde yürürlükte olan tüm faaliyetleri içerdiği için varış noktasına kadar yapılan tüm işler lojistiğin kullanılmasını gerektirir. Lojistiğe verilen önem artıkça, sektördeki teslimat performansı artar, firmaların ve lojistik şirketlerin bu bağlamda yapmış olduğu maliyetler ciddi anlamda düşmektedir.

Paylaş

Henüz Yorum Yok!

Ne düşünüyorsun / sanıyorsun?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir