Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Özel, Daha Özel

ButikLojistikHalitKaya

Tüm Dünya’yı etkisi altına alan Covid-19 Pandemisi, insanların sosyal ve bireysel yaşam tarzını etkiledi. Alışkanlıklar ve öncelikler değişti. Her birey sadece kendine ve ailesine özgü yaşam biçimleri inşa etmeye başladı. Alışveriş, sosyal yaşantı, beşere çevre gibi bir çok alan daha öznel bir yapıya dönüştü. Artık herkesin yaptığı değil, kişinin kendisi ve ailesini korumaya yönelik yapacağı özel önlemler değer kazandı.

Bu yönü ile şirketlerde tedarik zinciri ile başlayan süreçte tüm aksiyonlarını aynı bir birey gibi planlamaya başladı. Her şirket kendine özel uygulamalar yürürlüğe koydu. “Rakip şirketler ne yapıyor dan ziyade, “ben ne yapabilirimin” önem kazandığı dönemleri yaşıyoruz. Çünkü pandemi zerresinden büyüğüne kadar herkesi etkiledi. Lojistik hizmet talepleri değişti. Şirketler lojistik hizmet aldığı tedarikçilerinden firmalarına özel taleplerde bulunmaya başladı. Belli sektörler için bu süreç daha öncede vardı lakin artık tüm sektörler özel talepler istiyor. Teslimatta özel, depolamada özel, taşımada özel, paketlemede özel bir çok farklı hizmet talebi başladı. Bir çok araştırma şirketinin yaptığı çalışmalar bunu destekler nitelikte. Bu şirketlerden biri olan; PWC, denetim ve danışmanlık şirketinin yayınladığı raporu sizler ile paylaşıyorum.  https://www.pwc.com.tr/cesur-yeni-tuketici

Bu yönü ile #ButikLojistik ve #ButikHizmet kavramı daha da önem kazandı.
İşletme ve müşteri arasında normal çalışma şartları ve uygulamaları dışında, özel veya spesifik bir lojistik faaliyetin daha önce uygulamada olmayan, ancak işletme tarafından sadece, hizmet verdiği müşteri için uygulamaya koyduğu bir hizmet şekli olarak #ButikLojistik, kişiye veya şirketlere hizmet sunacak lojistik firmaları için önemli bir kavram olmaya devam edecektir.

 

 

Paylaş

Henüz Yorum Yok!

Ne düşünüyorsun / sanıyorsun?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir