Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Türkiye ve Afrika Lojistik İçin Buluşuyor

 

Lojistiğin evrenselliği bizi Gabriel ile buluşturdu. Ortak noktamız lojistik. Birbirimizden öğreneceğimiz çok şey var. Bir çok payda da birlikte çok güzel işler yapacağız. Makaleler ve kitaplar yazacağız. Ülkelerimizin lojistik faaliyetleri üzerine konuşacağız.

Onunla tanıştığıma çok memnunum. İnsanlara lojistiği tanıtmak ve sevdirmek için ciddi çaba sarf ediyor. Afrika kıtasında bunu yapmak çok daha zor tabi ki. Ama o yılmadan tüm enerjisi ile bu yolda ilerliyor. Afrika ekonomisinin büyümesi için lojistiğin gelişmesi gerektiği noktasında çalışmalar yapıyor, seminerler gerçekleştiriyor

Gabriel SOUNOUVOU and HALIT KAYA - TURKEY AND BENIN 2

Gabriel SOUNOUVOU kimdir?

Lojistiğin henüz yeni yeni gelişme gösterdiği sahra altı Afrika ülkelerinden Benin’de doğmuş bir lojistik sevdalısı.  Lojistiğin Afrika’da tanıtılması noktasında çaba gösteren insanların başında geliyor. Afrika’nın en büyük lojistik bloğu “Africa Blog Logistics” in yazarlarından. Ayrıca iki tane de gazetesi mevcut. Bunlar; Kentsel gelişme ve etkinleşme üzerine yayın yapan ve uluslararası lojistik üzerine konuların işlendiği Lojistikçilerin Sesi isminde gazeteler.

Gabriel SOUNOUVOU lojistiğin Afrika’da gelişme konuları üzerine öğrencilere, iş profesyonellerine ve şirketlere seminerler vermektedir. Bunun birlikte belli periyodlarda yapılan “Café Logistique” toplantılarının kurucusudur.

Gabriel ayrıca Uluslararası Lojistikçiler Birliği olan IAPHL’nin iletişim direktörü ve Benin Lojistik Yöneticileri Birliği’nin de başındadır. Ulusal Ticaret Kolaylaştırma Konseyi üyesidir.

Gabriel, profesyonel düzeyde, lojistik alanlarında 10 yıldır çalışmaktadır. Benin, Cotonou limanındaki ticaretin kolaylaştırması ve gelişmesi için, Dünya Bankası Grubu ve Fonksiyonel Uzmanlar tarafından yönlendirilen birkaç anketler için Dünya Bankası, Ülke Yerel Uzmanı tarafından sertifikalı Kent Nakliye Planlayıcısıdır.

Gabriel, Afrika ülkelerinin ekonomik olarak gelişmesi yönünde lojistik faaliyetlerin daha aktif kullanılması ve günün şartlarına göre revize edilmesi ve desteklenmesi gerektiğini savunuyor. Yeni tüketim ihtiyaçlarına cevap verilebilmesi için Afrika da ki lojistik sektörünün tüm teknolojik alt yapılara ve Dünya standartlarında kaliteye gereksinim duyduğunu belirtiyor ve çalışmalarını hep bu yönde ilerletiyor.

Paylaş